Marsz + uliczna impreza Odzyskać Noc! / Reclaim the night!

Po akcji #metoo (#jateż) już nikt chyba nie ma wątpliwości co do skali problemu przemocy. Bardziej, niż statystyki unaoczniła, że dotyczy to naszych koleżanek, partnerek, sióstr, czy matek. Spotyka nas wszędzie – w domach, na ulicach, w miejscach pracy, w szkołach.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”7″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dlatego 10 grudnia, w Światowy Dzień Praw Człowieka, i jednocześnie ostatni dzień akcji 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2017 wychodzimy na ulice. W pokojowy, pozytywny i – nieco na przekór – radosny sposób zamanifestujemy nasz sprzeciw wobec przemocy i symbolicznie odzyskamy noc!


Zaczynamy o 19:00 pod pomnikiem Chrobrego na ul. Świdnickiej (pod Renomą). Mamy zamiar błyszczeć i świecić (weźcie lampki) oraz trochę pohałasować, w czym pomoże nam niezastąpiona Podwórkowa Samba Wrocław.

Około 20:00 w Zaułku Solnym (gdzie ugości nas Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław) rozpoczniemy uliczną imprezę. Będzie można tańczyć na grobie patriarchatu w rytm selekcji wybranej przez didżejkę, której ksywkę zdradzimy niebawem!

Do zobaczenia!
Odzyskamy noc!

Autorka plakatu: Ada Dust (Bite The Dust)
dziękujemy też Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet ♥[:en]10th of December 2017.

A part of 16 Days international campaign.[:]