Rower i elektronika to nie sprawa dla magika! Warsztaty dla dziewczyn

[:pl]11:30, 12 września 2015, Dwie Lampy

Koleżanko!
Znowu jedziesz do pracy tramwajem, bo Twój rower piszczy głośniej niż marcujące koty?
W serwisie chcą fortunę za zmianę dętki?
W ukochanych słuchawkach znowu coś nie styka?
Pies przegryzł kabel od komputerowego zasilacza?

Przyjdź w weekend do Dwóch Lamp! Pokażemy Ci jak poradzić sobie z tymi, i wieloma innymi problemami natury rowerowej, elektrycznej i elektronicznej. Nauczymy lutować, przykręcać i smarować, wszystko w przyjaznej dziewczyńskiej atmosferze. W zanadrzu mamy też dyskusję, nocne tańce, jedzenie, punkt z szablonami, a dla odważnych… okolicznościowe tatuaże!


*** PROGRAM ***

*** WARSZTATY ROWEROWE *** – wymagane zapisy!
To jest warsztat samokształceniowy. Ja, Zosia, zaanimuję naszą pracę i trochę wiem, trochę umiem, ale chcę się też od was uczyć. Oraz przywiozę materiały edukacyjne, żeby było nam łatwiej pracować. W sobotę zajmiemy się wymianą dętki (w tylnym kole w holendrze to wcale nie taka prosta sprawa, wiadomo), czyszczeniem i smarowaniem roweru i skuwaniem łańcucha. W niedzielę – wymianą dętki, regulacją hamulców, przerzutek, sterów.
Uwaga! Nie damy rady zając sie regulacją hamulców i przerzutek w piaście. Zajmiemy się typami hamulców: cantilever, v-break, hamulce szosowe symetryczne, hamulce szosowe jednostronne (jeśli nie wiesz jakie hamulce masz w swoim rowerze, porównaj je ze zdjęciami w internecie). W części praktycznej niestety NIE będziemy się zajmować hamulcami hydraulicznymi, tarczowymi, bębnowymi ani torpedo.

*** WARSZTATY ELEKTRONICZNO – ELEKTRYCZNE *** – wymagane zapisy!
W elektronicznej części warsztatów nauczymy się obsługiwać lutownicę i szybko okaże się, że będziemy w stanie poradzić sobie z wieloma codziennymi usterkami: urwanymi kablami czy wtykami od słuchawek, a nawet wymienimy wadliwy element w zasilaczu czy sprzęcie audio!
W elektrycznej części warsztatów popatrzymy na to, co wystaje ze ścian i zamontujemy gniazdko, czy podłączymy lampę przez kostkę elektryczną.
Nie musisz mieć żadnej wstępnej wiedzy!
Jeśli masz niedziałające słuchawki, które trzeszczą czy przerywają gdy ruszasz kablem zaraz przy wtyczce – weź je ze sobą, naprawimy je razem!

*** YOUTUBE PARTY ***
Jeśli nie mogę tańczyć, to… no wiecie. Więc potańczymy do tego co same wybierzemy. Na bieżąco. Będzie rzutnik.

*** OKOLICZNOŚCIOWE TATUAŻE ***
Dla zdeterminowanych i spontanicznych mamy propozycję utrwalenia sobie warsztatów na zawsze. Bartek Badi będzie dziarał małe, proste, rowerowe albo elektroniczne wzory!

*** PUNKT Z SZABLONAMI ***
Weź ze sobą koszulkę, torbę, czy poszewkę – będzie opcja odbić sobie na niej nie lada wzory.

*** DYSKUSJA ***
[:]