Seksualne tabu. 72 godziny zmieniające Twoje życie

[:pl]Tajne Komplety, 27 lutego 2014, 19:00

Wbrew temu, co się mówi, pigułka po nie jest środkiem wczesnoporonnym.
W dodatku jest legalna.
Wbrew temu, co się mówi, prawny zakaz aborcji nie oznacza, że nikt jej nie dokonuje.
Możesz to zrobić w mniej lub bardziej bezpieczny sposób.
Wbrew temu, co się mówi, antykoncepcja i aborcja nie są przede wszystkim „kobiecymi” problemami.
Kobiety zachodzą w ciążę tylko wtedy, gdy mężczyźni są w to zaangażowani.

Mężczyźni kochają kobiety, a kobiety kochają mężczyzn. Ta miłość zmienia świat, może też nieodwracalnie zmienić życie całej rodziny. Ale nawet jeśli zdarzy ci się sytuacja, że pęknie prezerwatywa lub gdy po pierwszym zachwycie planem „zróbmy sobie dziecko” nagle zmienicie zdanie… macie jeszcze 72 godziny. 72 godziny na to, aby kobieta (twoja dziewczyna, żona, siostra, córka, przyjaciółka) przyjęła tabletkę zapobiegającą ciąży (antykoncepcja po). Mówi się, że polskie nastolatki – nie wiedząc, co robią – jedzą takie tabletki jak cukierki, a znów pary w sytuacji awaryjnej mają wiele trudności ze zdobyciem recepty na nie. Farmaceuci „z sumieniem” nie chcą wydawać pigułek, chociaż nie mają do takiej odmowy żadnego prawa. Lekarze „z sumieniem” zamiast wypisywać recepty, odsyłają z kwitkiem… Zaczynasz żyć w przekonaniu, że nic nie możesz zrobić… Czasem para dochodzi do wniosku, że właściwie to chce mieć dziecko i kupuje śpioszki, ale czasem odchodzi od zmysłów, mężczyzna odchodzi od kobiety, kobieta odchodzi z tego świata… Radosne wydarzenie seksu staje się początkiem tragedii, której można zapobiec. Ty też masz na to wpływ. Twoja wiedza, twoje nastawienie do tematu seksu i ciąży ma wpływ na życie twoje i osób w twoim otoczeniu. Otwórz się na świat, w którym jedyną nieplanowaną konsekwencją seksu są nieplanowane orgazmy, naucz się więcej o antykoncepcji awaryjnej i swoich prawach, naucz się odróżniać antykoncepcję od aborcji. Wybierz miłość zamiast bólu i pozwól na własne wybory innym.

Jak sobie poradzić w przypadku sytuacji awaryjnej?

Jakie formy antykoncepcji awaryjnej są „dostępne” w Polsce? Czym różni się ta forma od innych środków antykoncepcyjnych oraz od tabletek wczesnoporonnych?

Czy prawny zakaz aborcji oznacza, że nie ma do niej żadnego dostępu?

Jak radzą sobie kobiety, które decydują się na aborcję w kraju, w którym jest ona nielegalna?

Jakie są doświadczenia par, które stosowały antykoncepcję awaryjną bądź dokonały aborcji?

Co mają wspólnego zasady moralne celników z prawami reprodukcyjnymi Polek i Polaków?

Na te i inne pytania wspólnie odpowiemy na spotkaniu, które odbędzie się 27 lutego 2014 roku o godz. 19:00 w Tajnych Kompletach (Wrocław, Przejście Garncarskie 2).

Spotkanie poprowadzi Voca Ilnicka, edukatorka, redaktorka portalu Seksualnosc-Kobiet.pl

W spotkaniu udział weźmie także Ewa Wilczyńska, wolontariuszka Towarzystwa Rozwoju Rodziny, reprezentantka Fundacji Bez Tabu.[:]